Derviş Zaim’in Yeni Filmi: “Rüya”!

zaim3

Derviş Zaim’in çekimleri tamamlanan dokuzuncu filmi Rüya, festival sürecinin ardından gösterimde olacak. Zaim’in yönetmenliğin ve senaristliğini üstlendiği filmin başrollerinde ise Gizem Erdem, Ebru Helvacıoğlu, Dilşat Bozyiğit, Gizem Akman, Mehmet Ali Nuroğlu, Enis Arıkan, Murat Karasu, İbrahim Selim, Osman Alkaş, Ayşe Lebriz, Murat Kılıç ve Atılay Uluışık yer alıyor.

Zaim’in dokuzuncu uzun metrajlı filmi olan Rüya’nın konusu ise şöyle: Tarihten ve gelecekten kalan mirası taşımaya çalışan, diğer yandan da süreklilik içinde değişerek hayata devam etmenin peşinde olan mimar bir kadının, günümüz İstanbul’unda hayallerini gerçekleştirmek için uğraşırken kendini sürükleyici bir suç hikayesi içinde bulması.

Festival sürecinin ardından vizyona gireceği açıklanan Rüya, Derviş Zaim’in geleneksel sanatlara olan ilgisini yansıtmasının yanı sıra, yönetmenin doğa konulu filmler dizisi içinde de düşünülebilir.

dervis-zaim-den-yeni-film-ruya-7558194

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Pejac-duvar-resmi
Üsküdar’daki Gizemli Pencere Resimleri

Üsküdar'da bir gecede ortaya çıkan resimler, görenleri şaşırttı. Kısa bir süre sonra, müthiş 3 boyutlu resimlerin Pejac adlı sokak sanatçısının...

Kapat