Devasa Dünyanın Minyatür Misafirleri

Yoruma fazlasıyla açık ve eleştirel açıdan ele alınmış işlere bayılıyorum! Birazdan bahsedeceğim projenin fotoğraflarına birkaç kez bakmanızı istiyorum. Eminim siz de her bir bakışta farklı bir dünyaya adım atacaksınız.

İngiliz heykeltıraş Isaac Cordal, çok farklı ve sevimli olduğunu düşündüğüm bir projeyle daha çok sosyal ve hepimizi yakından ilgilendiren konulara değinmiş.  Sanatçı çalışmasında çevre kirliği, iklim değişikliği, ekonomik kriz ve iş kazaları gibi toplumsal konulara eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşmış. Cement Eclipses ismini verdiği bu projede; otobüs duraklarında, levhaların üstünde, binaların üstünde ve şehirde aklınıza gelebilecek her yerde görebileceğiniz minyatür insan figürleri var. Ve her bir figür bir başka duyguyu betimliyor. Derlediğim fotoğrafları bitirdiğinizde baştan başlayıp tekrar incelemenizi tavsiye ederim. Çünkü bu fotoğraflar, göründüğünden fazlasını saklıyor.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

minyatur-heykel-4

minyatur-heykel-5

minyatur-heykel-6

minyatur-heykel-7

minyatur-heykel-8

minyatur-heykel-8

SONY DSC

minyatur-heykel-10

SONY DSC

Proje ile ilgili daha fazla fotoğraf ve video için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz: cementeclipses.com/works

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Tanrıça Hekate’ye Adanmış Bir Şehir: Lagina ve Osman Hamdi Bey

Lagina, Osman Hamdi Bey’in izinli kazı yaptığı Batı Anadolu’daki ilk antik yerleşim alanıdır. Muğla’nın Turgutlu beldesi sınırlarında kalan bu antik...

Kapat