Dicle Çiftçi

İsmim Dicle Çiftçi,1989 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunuyum ve İzmir’de yaşıyorum. Resim yapmaya ilkokulda derslerden çok sıkılarak başladım. Defter kitaplarımdaki boş yerlere bir şeyler karalardım. Dönüm noktam ve resim okumamı sağlayan şey liseden sonra ‘’222’’ no’lu resim atölyemdir.

Aklıma gelen fikirleri, beslendiğim durumları not aldığım proje defterlerimi sürekli yanımda gezdiriyorum. Kadın imgesini kendimce sorgulayan işler yapmaktayım. Şu anda ‘’Rutubet’’ adını verdiğim seri tuval üzerine yağlı boya ve kurşun kalem tekniklerinin birleşmesiyle birlikte pek çok kadın portresinden oluşmakta. Resimlerimi,güzellik anlayışının başkaları tarafından belirlenmesi ve bizim bu durumu normalleştirmemiz üzerine eleştirel bir yaklaşımla işliyorum. Kusursuz, çekici, isterik kadın imajı burada yerini karakteristik ve ifadesi güçlü fakat yarım kalmış kadınlara bırakmakta. Çünkü kusur kadını diğer kadınlardan farklı kılan en belirgin özelliktir.

Atölyem yok, odamın bir bölümünü atölye olarak belirledim, orada çalışıyorum. Yaptığım işlerde dönüm noktam ise sanırım sıkılganlığım ve farklı bir şeyler yapma arzusu duymam. Şu anda ileriye dönük istediğim tek şey gerçek bir atölyeye sahip olup, yeni resmime geçmek için son yaptığım resmimin kurumasını beklememek.

11 12 10 9 4 6 5 7 8 3 2 1

Mutlaka Bakınız  Gökay Öngör

1 Comment

  1. Hbk

    24 Temmuz 2016 at 07:49

    Bi yerde vitiligoyu da işlemişsiniz 😉

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Salvador Dali’nin Mezarını Açan Yetkililer ‘Bıyığının Hala Bozulmamış’ Olduğunu Söyledi!

Dünyaca ünlü ressam Salvador Dali'nin mezarı, kızı olduğunu iddia eden Maria Pilar Abel'in kazandığı dava sonucu DNA testi için açıldı. Mezarı...

Kapat