Dina’nın Masaüstü Hikayeleri

Circles. Shot 1.

Fotoğraf sanatçısı olan Dina Belenko, “Masaüstü Hikayeleri” ismiyle bir proje yarattı. Projeye önayak olan şey ise, Belenko’nun her bir objenin kendi içinde bir çok hikaye barındırdığına ve bu eşyaların da bir tür dili olduğuna inanması oldu. Ona göre, objeler gördüklerini, onları kimin aldığını, yanlışlıkla kimin kırdığını, ve kimin parçaları toplayıp, tamir ettiğini anlatabilir.

Cansız objelerle ilgili canlı hikayeler yarattığını düşünen Belenko, her bir eşyada insanın görünmeyen fakat belirgin olan varlığını hissedebileceğimizi düşünüyor. Bu düşünceyle yola çıkan fotoğraf sanatçısı, kendi çalışma masasında olan günlük objelerden maceralar yaratmaya devam ediyor.

İşte Dina Belenko’nun birkaç çalışması:

17 words for Wes Anderson: Starry-eyed Martin: But I have always wanted to be an airline captain. Douglas: Really? Martin: Yes, ever since I was six. Douglas: Oh, and before that? Martin: I wanted to be an aeroplane.

Got no silver, got no gold What I got can't be bought or sold I got the sun in the morning and the moon at night — Irving Berlin

"Would you believe it, Ariadne? The Minotaur scarcely defended himself." "The House of Asterion" by Jorge Luis Borges

All my notes

Coffee for dreamers

Summer collection_2

Clover tribe

Exact weight

17 words for Wes Anderson: Precision

Sunny Day Kit

Stargazers

Tiny crimes: desktop accident

My summer dinosaur

17 words for Wes Anderson: Ingenuity

Penrose waffles (update)

For endless-book.floaty.de/

Daha fazlası için; 500px.com

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
29 cam-bilardo-masa
Cam Bilardo

Bilardo… Erkek oyunu olarak yaygınlaşsa da batılı ülkelerde kadınların da sevdiği bir oyun oldu. Bilgisayarın ve internetin günlük hayatın bir...

Kapat