Döküntü Bir Yapıyı Rüya Gibi Bir Gökkuşağı Evine Dönüştürmek

Sanatçı Kat O’ Sullivan 20 yılı aşkın bir süredir geri dönüştürülebilir maddelerden elbiseler yapıyor. Sanatçı “Elimi attığım her şey, yeni ve rengarenk bir şeylere dönüşüyor” diyor. Ve bu söylediklerini de New York’tan satın aldığı 74 yıllık yapıyla doğruluyor. Bunu “Çok tatlı göründüğünü düşündüm.” Diye açıklayan Sullivan “ama bu ev sizlerin yanından geçerken fark edemeyeceği türden bir ev” diye de eklemeyi eksik etmiyor.

Bu bina, sanatçının ellerinde ve onun “yaratıcı zekası ile” kısa sürede değişmeye başlamıştır. Yerel boya mağazasına gittikten sonra “Bana her renkten bir kutu verin!”  diyen Sullivan, sıra dışı pencerelerle, gözlerle ve kocaman bir ağız ile bir bütün olan bu evi rengarenk boyama ve yenileme esnasında saatlerini harcadı. Ama adını “Calico” koyduğu “Gün geçtikçe garipleşecek.” dediği ev Sullivan’a göre asla bitmeyecek bir proje.

gokkusagi-evi

gokkusagi-evi-2

gokkusagi-evi-3

gokkusagi-evi-4

gokkusagi-evi-5

gokkusagi-evi-6

gokkusagi-evi-7

gokkusagi-evi-8

gokkusagi-evi-9

gokkusagi-evi-10

gokkusagi-evi-11

 

kaynak : thisiscolossal 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yılmaz Erdoğan’ın “Ekşi Elmalar” Afişi Yayınlandı!

Yılmaz Erdoğan'ın Türkiye'nin yakın tarihine değindiği, Hakkari'de belediye başkanlığı yapan dedesini canlandırdığı filmin afişi yayınlandı! Yazarlığını ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın...

Kapat