Dünyaca Ünlü Monte Carlo Balesi İstanbullu Sanatseverlerle Buluşacak!

Kareografisini ve yönetmenliğini Jean-Christophe Maillot’un üstlendiği ”GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen” adlı bale İstanbullu sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Dünyaca ünlü Monte Carlo Balesi tarafından İKSV ve Zorlu PSM işbirliğiyle İstanbul’da sahnelenecek ”GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen” adlı bale, Çaykovksi’nin “Kuğu Gölü” balesini farklı bir yaklaşımla yorumluyor. Siegfried ve Odette’in zamana meydan okuyan hikayesinin anlatıldığı balede dans ve tiyatronun uyumu, Philipe Guillotel tarafından hazırlanan kostümlerle bütünlük oluşturuyor.

1985 yılında H.R.H. Hannover Prensesi’nin isteğiyle kurulan köklü Monte Carlo Balesi, Jean-Christophe Maillot’nun yönetimindeki 50 kişilik başarılı dansçı ekibinden oluşuyor. Türkiye’de sahnelenecek ”GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen” adlı bale ise 16-17 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM Ana Tiyatro’da İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Her Tercih Diğer İhtimaller İçin Bir Dışlamadır

SALT Beyoğlu, ziyaretçilerini 2 Ağustos'a kadar eleştirel bir diyaloğun ortasına çekiyor. “Her Tercih Diğer İhtimaller İçin Bir Dışlamadır” adlı sergi,...

Kapat