Dünyaca Ünlü Monte Carlo Balesi Öğrencilerle Buluşuyor!

Kareografisini ve yönetmenliğini Jean-Christophe Maillot’un üstlendiği ”GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen” adlı baleyi sahneleyecek Monte Carlo Balesi İstanbul’a geliyor. Grup, gösteri öncesi İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale bölümü öğrencileriyle buluşacak.

Dünyaca ünlü Monte Carlo Balesi tarafından İKSV ve Zorlu PSM işbirliğiyle 16-17 Mayıs’ta İstanbul’da sahneleniyor. ”GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen” adlı bale, Çaykovksi’nin “Kuğu Gölü” balesini farklı bir yaklaşımla yorumluyor. Siegfried ve Odette’in zamana meydan okuyan hikayesinin anlatıldığı balede dans ve tiyatronun uyumu, Philipe Guillotel tarafından hazırlanan kostümlerle bütünlük oluşturuyor.

Önümüzdeki hafta İstanbul’da olacak Monte Carlo Balesi dansçıları, gösteri öncesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale bölümü öğrencileriyle bir araya gelecek. Monte Carlo Balesi dansçıları, Artistik Direktörü Jean-Christophe Maillot ve Monte Carlo Balesinin eski dansçılarından, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Baş Dansçısı Balet Melih Mertel, Zorlu PSM Ana Tiyatro Sahnesinde hazırlanacak bale stüdyosunda genç dansçılara özel eğitim verecek.

Monte Carlo Balesi, “GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen” 16-17 Mayıs’ta Zorlu PSM Ana Tiyatro’da izleyiciyle buluşacak.

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Le Scaphandre et le Papillon

''Tıpkı kıyının kayboluşunu izleyen bir denizci gibi bende geçmişimin yavaşça gölgelenişini izliyorum.Yavaş yavaş anılardan oluşan bir küle dönüşüyor.'' Tüm ışıklar...

Kapat