Dünyaca Ünlü Müzik Grubu ‘The Smiths’ Piyasaya Yeni Bir 45’lik Çıkarıyor!

80’lerden bu yana dünyanın en ünlü alternatif rock gruplarından olan The Smiths, yeni 45’lik çıkaracaklarının müjdesini verdi.

Steven Patrick Morrissey ve Johnny Marr’ın 1982 yılında Manchester’da kurduğu The Smiths, 80’li yılların en önemli alternatif rock gruplarından biridir. Rock ve pop müziği özgün şekilde harmanlamayı başaran grup, kurulduğu tarihten 1987 yılında kadar 4 albüm çıkarmış ve 1987’de dağılmıştır. Grubun dağılnmasının ardından Morrissey müzik hayatına bireysel olarak devam ederken, gitarist Johnny Marr ise Modest Mouse, Electronic gibi çeşitli gruplarla çalmayı sürdürdü.

Grup dağıldıktan sonra, gruba ait bazı kayıtlar üyelerin izinleriyle piyasaya sürülebiliyordu. Yeni çıkacak olan 45’lik de o kayıtlardan biri olacak. 45’liğin bir yüzünde ‘The Boy With The Torn In His Side’ adlı şarkının, diğer yüzünde ise ‘Rubber Ring’ adlı şarkının yayımlanmamış versiyonu yer alacak.

smiths-2

smiths-4

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Pis Moruk İtiraf Ediyor | Charles Bukowski

Sonunda, on yıllarımı pansiyon odalarında, park banklarında, berbat işlerde, berbat kadınlarla geçirdikten sonra, yazılarım biraz ilgi görmeye başladı, daha çok...

Kapat