‘Dünyada Bir Köşe’ Sahne Sanatları Festivali Başlıyor!

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan A Corner in the World/ Dünyada Bir Köşe adlı sahne sanatları festivali başlıyor.

Kadıköy Belediyesi, İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu,Fransız Kültür Merkezi, Yücel Kültür Vakfı ve Anadolu Kültür işbirliğiyle hazırlanan festival; Türkiye, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkanlar’dan sanatçıları bir araya getirip, sanatçılara birbirleriyle diyalog kurma ve aynı sahneyi paylaşma şansı tanıyor.

20 farklı etkinliği 13 ayrı mekanda gerçekleştirecek olan festivalin bu yılki teması ‘Köşenin Ardında’ olarak belirlendi.

Festivalde yapılacak etkinliklerde Türkiye’nin yanı sıra Suriye, İran, Lübnan, Irak, Tunus, Ermenistan ve Romanya’dan dans, tiyatro, müzik gibi alanlarda 20 farklı gösteri düzenlenecek. Gerçekleştirilecek etkinliklerde; Türkiye’den İlyas Odman ve Gizem Aksu gibi koreograflar yer alırken, Mokhallad Rasem, Mithkal Alzghair ve Nancy Naous gibi dünyaca ünlü festivallere katılmış isimler de bulunacak. Bandista, Miqayel Voskanyan & Friends ve Country for Syria gibi müzik gruplarının da melodileriyle renk katacağı festivalde ayrıca paneller, yazım atölyeleri ve özel yürüyüşler de gerçekleştirilecek.

‘Dünyada Bir Köşe’ 1-12 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Program ve detaylı bilgi için, festivalin resmi sitesi a corner in the world ‘ü ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Sinema Tarihinin En İyi Planları

Buzfeed adlı özel internet sitesi sinema tarihinin en iyi planlarını derledi. Bu planları derlerken yine birçok internet sitesinden faydalanan Buzfeed’in...

Kapat