Eda Emirdağ

Adım Eda Emirdağ 1986’da doğmuşum ve Istanbul ’da yaşıyorum. St.Kliment Ohridski Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünde okumak için Sofya’ya taşındım. 3 yıl sonra eğitimimi tamamlamadan Türkiye’ye döndüm. Istanbul’da dış ticaret eğitimimi tamamladım fakat mezun olduğum bölümün çalışma alanları beni mutsuz edince Bahçeşehir Üniversitesi’ne başvurdum ve Fotoğraf-Video bölümüne burslu kabul edildim.

10 yıl once başladığım fotoğrafçılığa, video ve kolaj çalışmalarımı da ekleyerek devam ediyorum. Geçmiş dönem çalışmalarımda duygusal yansımalarımı fotoğraflamaya çalıştım ve kendi hikayelerimi anlatan konsept fotoğraflar oluşturdum. Üretim öncesinde belirli bir fikirle yola çıkıp, üretim esnasında biçimlerle oynayarak çalışmalarımı tamamlıyorum. Fotoğrafla haiı hazırda uğraşırken Bahçeşehir Üniversitesi ile videoart çalışmaları üzerine yoğunlaşmaya başladım. 2015 ’de kabul edildiğim Isveç’te ki art residency programı sonucu sosyal konulara yönelmeye başladım. Şimdilerde ise toplumsal ve bireysel rahatsızlarımı ele alabileceğim konularla ilgileniyor ve bu çizgide kendimi sınırlamadan faydalanabileceğim görsel sanat medyalarını kullanıyorum. Fotoğraf, video ve kolaj şimdiye kadar kullandığım araclarım oldu.

Türkiye’de ve yurt dışında birçok karma sergide bulundum. Sosyal konularla ilgili üretim yapabilmek adına kendimi geliştirmek ve kullandığım medyaları çeşitlendirerek üretmek istiyorum.

 

 anaog cocuklar (1) cocuklar (2) cocuklar5 cocuklar8 ikiz (1) ikiz (2) ist kolaj kolaj2 makas sb (1) sb (2) sb (3) suustu (1) suustu (2) tranas boredom (2) 19f07111205707.560f3c9000b1d 1171098_662603150440627_1145743424_n.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Farklı Gören Gözler

Bu adamın işlerini her gördüğümde bir araya getirme fikri aklımdan geçiyor, bir şekilde yapmıyordum. Bugün kendime ‘’Bugün’’ dedim... Ekvador'lu sanat...

Kapat