Emre Yeksan’ın Yeni Projesi ‘YUVA’, ‘Biennale College – Cinema’ Tarafından İlk 3’e Seçildi!

Yönetmen Emre Yeksan’ın yeni projesi ‘YUVA’, Venedik Bienali çerçevesinde bu sene altıncısı düzenlenen Biennale College – Cinema tarafından desteklenmeye layık görülen üç filmden biri seçildi.

Emre Yeksan ‘Körfez’ adlı filmini izleyiciyle henüz buluşturmuşken, bir güzel haber de Biennale College – Cinema tarafından geldi. Yeksan, senaryosunu Ahmet Büke ile beraber yazdığı ve başrolünde Tuna Aslantepe’nin olduğu ‘Körfez’ filmiyle karşımıza çıkmış, filmin prömiyerini Venedik’te gerçekleştirmişti.

Biennalle College – Cinema ise on iki proje içinden YUVA’nın da aralarında bulunduğu üç filme 150’şer bin avro finansman sağlanmasına karar verdi. YUVA ayrıca programa Türkiye’den seçilen ilk film olma özelliği taşıyor. Üç proje 3-6 Aralık ve 11-15 Ocak arasında Venedik’te düzenlenecek iki atölyeye katılacak. Yaza kadar tamamlanması beklenen filmler, önümüzdeki yıl düzenlenecek 75. Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

YUVA, ormanda münzevi bir hayat yaşamayı seçmiş Veysel ile onu şehre götürmeye gelen kardeşi Hasan’ın yüzleşme hikâyesini anlatıyor.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
“Beni, Olmak Acısıyla Yalnız Bırak” / Sohrab Sepehri

Seni senden çalmışlar Ne derin yalnızlık! Suyun, rengin, hüznün şairidir Sohrab Sepehri. Belki de en çok hüznün. Dostu Füruğ Ferruhzad...

Kapat