Engelli Ressamların Yarışması ‘Bu Tuval Senin’ Başlıyor

Bağcılar Belediyesi’nin Türkiye Beyazay Derneği ile beraber düzenlediği ‘Bu Tuval Senin’ yarışması yeni yeteneklerini arıyor.

Yüzde 40 ve üzeri engelli herkesin katılabileceği yarışmada yaş sınırı ve engel grubu bulunmuyor. Yetenekli ve sanatsever engellileri keşfetme amacıyla başlatılan yarışma ‘Bizi yeteneğinden mahrum bırakma. Renklerin dünyasına sen de katıl’ sloganıyla yola çıkıyor.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında dünyaca ünlü Türk ressam Ahmet Güneştekin de yer alıyor. Geleceğin ressamı olacak engelli yeteneklere önemli tavsiyelerde bulunacak Güneştekin’in eserleri küresel galerilerde büyük beğeni topluyor.

Son başvuru tarihi 30 Mart olan yarışmaya her katılımcı tek bir eser gönderebiliyor. Gönderilen eserin daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olması gerekiyor. Eser tesliminde; eser sahibinin adı – soyadı, engelli rapor fotokopisi, kısa özgeçmiş, iletişim bilgileri ve eser adının yer alması gerekiyor. Ayrıca yarışmada dereceler ilk üç ile sınırlandırılmayıp yetenekli görülen eser  sahipleri ödüllendiriliyor.

‘Bu Tuval Senin’ yarışmasının ödül Töreni 28 Nisan’da Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  Türkiye Tasarım Haftası 19 Ekim'de İstanbul'da Başlıyor!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Stephen King’in ‘The Bone Church’ Romanı Dizi Oluyor

Dünyaca ünlü ABD'li yazar Stephen King'in 'The Bone Church' adlı romanı diziye uyarlanıyor. Eserin yayın haklarının, Chris Long ve David...

Kapat