Erdal Beşikçioğlu’nun Yeni Oyunu “Tüy Kalemler” Sahnede!

Yeni sezonda İstanbul Tatbikat Sahnesi’nin en iddialı oyunlarından olan “Tüy Kalemler”, Erdal Beşikçioğlu’nun rejisiyle sahneye taşınıyor.

Sadizm’in kurucusu Marquis de Sade’ın Charenton Akıl Hastanesi’nde geçirdiği hayatının son dönemlerini anlatan Doug Wright’ın yazdığı oyun, prömiyerini UNIQ Hall’de gerçekleştirdi. Edebiyat’ın aykırı ismi Marquis de Sade’ın hayatına ve kişiliğine dair ayrıntılara ışık tutan oyunun kareografisini Binnaz Dorkip, müziklerini ise Onur Yüce-Cem Deliormanlı yapıyor.

Giyotinlerin susturamadığı hayatlara, gerçek sanatçının asıl var olduğu zor zamanlara değinen oyunun kadrosunda ise Erdal Beşikçioğlu’nun yanı sıra  Gökhan Soylu, Saygın Soysal, Melisa Şenolsun, Işık Erdoğan, Diren Yurtseven, Onur Eroluş, Buğra Orhan, Beril Öztarakçı, Sena Kelahmet, Metehan Aktaş ve Ceren Aydın yer alıyor.

“Tüy Kalemler”, 4 Kasım’daki prömiyerinin ardından 12 Kasım’da yeniden Maslak UNIQ Hall sahnesinde izleyici ile buluşacak.

tuy-kalemler-2-1

tuy-kalemler-2

tatbikat-sahne

 

 

 

 

 

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Modern Klasiklere İki Yeni Kitap Eklendi!

Tüm zamanların en çok okunan Tudem kitaplarının koleksiyon baskılarına iki yeni kitap ekledi: Babam ve Ben ile Hitler Oyuncağımı Çaldı...

Kapat