Şu an Okuyorsun
Erdil Yaşaroğlu’nun İlk Sergisi: “Oyun”

Erdil Yaşaroğlu’nun İlk Sergisi: “Oyun”

Kendisini, eğlenceli ve hayatındaki dertlerini esprili bir dille anlattığı karikatürleriyle tanıdığımız Erdil Yaşaroğlu, bu defa karşımıza ilk kişisel heykel sergisi “Oyun” ile çıktı. Sanatçı, “oyun” kavramını çocukluğumuzdan kalma bir tür etkinlikten çok, yetişkinler olarak hayata dayanma gücümüzü artıran bir kaçış olarak tanımlıyor. 

Dünyanın en büyük karikatürünü 2012 yılında tamamlayarak Guinness Dünya Rekorları listesine girmeyi başaran sanatçı, 12 yaşından bu yana çizimler yapıyor. Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde tamamlayan Yaşaroğlu, bu defa heykel dalındaki eserlerini sergilediği ilk kişisel sergisi ile bizlere diğer bir yanını daha gösterdi. Karikatürlerindeki esprili dilin aksine heykellerinde yeni bir form ile izleyicinin karşısına çıktı.

Yapı Kredi Bomontiada’da gerçekleşmiş olan sergide sevimli ve renkli heykellerin yanı sıra; Erdil Yaşaroğlu’nun desenleri, kâğıt işleri ve karikatür üretimindeki yaratıcı süreçlerini anlatan filmler yer aldı. Ayrıca sanatçının katıldığı konuşmalar ve atölyeler de gerçekleştirildi.

Bu yazı sana nasıl hissettirdi?
Emin Değilim
0
Heyecanlı
0
Hüzünlü
0
Mutlu
0
Şaşırtıcı
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2011 Sanat Karavanı, Tüm Hakları Saklıdır.

Yukarı Kaydır