‘Esaretin Bedeli’ Tiyatro Oyunu Oluyor!

Dünya sinemasının unutulmaz örneklerinden ‘Esaretin Bedeli’ (The Shawshank Redemption), Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanıyor.

Stephen King’in öyküsünden Frank Darabont’un yönetmenliğinde sinemaya uyarlanan 1994 yapımı ‘Esaretin Bedeli’, Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın başarılı oyunculuğuyla büyük beğeni toplamış, kült filmler arasına girmiştir.

Dünyanın en iyi filmleri arasında gösterilen ‘Esaretin Bedeli’ bu kez tiyatroya uyarlanıyor. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahneye taşınacak oyun, 2017-2018 tiyatro sezonunda izleyiciyle buluşacak.

Yönetmenliğini Şakir Gürzumar’ın üstlendiği oyun hakkında hazırlıklara başladıklarını belirten Kerem Alışık sözlerine şöyle devam etti: ”Dünya sinemasının en iyisi olarak gösterilen Esaretin Bedeli’ni tiyatro sahnesine taşıyacak olmanın sorumluluğu ve heyecanı içindeyiz. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu olarak, sinematografik tiyatro anlayışıyla bu denli “zorlu” prodüksiyonları gerçekleştirme çabası içinde olmak tiyatromuza her zaman ayrı bir motivasyon ve güç kaynağı oluyor. Bizi bütün bu üretimlerimizde yalnız bırakmayan izleyicimize kaliteli, üst düzeyde oyunlar izlettirme misyonumuz bütün hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda sahneleyeceğimiz Esaretin Bedeli oyunumuzun hazırlıklarına şimdiden başladık. Türkiye prömiyeri yapacak oyunumuz Türk tiyatro tarihindeki yerini alacaktır diye düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  90'ların Çizgi Dizisi 'Captain Planet' Leonardo DiCaprio Tarafından Beyaz Perdeye Uyarlanıyor!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Godot’yu Bekler Gibi Umudu Beklemek

Biz yine yalnız kalacağız hiçliğin ortasında. Bekliyoruz, sonsuz ve derin. Bir şey olması için, birinin gelip bizi kurtarması için çaresizce...

Kapat