Ezel Akay’la ‘Hikâye Anlatıcısı Olarak Sinemacılar’ Atölyesi Başlıyor!

Neredesin Firuze ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? gibi çok sevilen filmlerin usta yönetmeni, film anlatıcısı Ezel Akay’ın TOY İstanbul’da gerçekleştireceği “Hikâye Anlatıcısı Olarak Sinemacılar” başlıklı atölye, 14 Ocak Pazar günü 13.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Senarist, yönetmen ve oyuncuların, bir anlatıcı olarak mercek altına alınacağı atölyede Akay, sinema “zanaatı”nın bazı “numaraları”nı da katılımcılarla paylaşacak. “Hikâye Anlatıcısı Olarak Sinemacılar” atölyesi; bir anlatıcının hikâyesini anlatmak için kullandığı dilin yeniden şekillenmesine, anlatı için yeniden kurgulanan bu dilin gündelik ilişkilerdeki dilden farklı bir hâle gelişine odaklanacak. Yönetmen ve yapımcı Ezel Akay aynı zamanda katılımcılara, sinema ve reklam filmleri için iki farklı formatta sinematografik ürünün nasıl geliştirildiğine ve seyirciye nasıl sunulduğuna dair bir analiz de yapacak. Analiz, fikirden senaryoya, yönetmenin hazırlığından yapım çözümlerine, çekimden kurguya ve final ürüne uzanacak. Ders sonunda dileyen katılımcılara, takip edilecek şekilde ödevler de verilecek.

​Atölyeye katılmak için, toyistanbul.com/workshops adresinden ön kayıt formunun doldurulması gerekiyor.

Kaynak: Artfulliving

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Freud’un Arkeolojik Yolculuğu

Freud'u genel olarak bilinçaltına yaptığı yolculuklarla tanımamıza rağmen; hiç bilinmeyen yönleriyle de tanışmak mümkün. Yaptığı kıyaslamalar neticesinde, psikoloji ve arkeoloji...

Kapat