Ferzan Özpetek’in ‘İstanbul Kırmızısı’ Filminin Fragmanı Yayınlandı!

Yönetmen Ferzan Özpetek’in güçlü  oyuncu kadrosuyla vizyondaki yerini almaya hazırlanan son filmi ‘İstanbul Kırmızısı’nın fragmanı yayınlandı.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Ferzan Özpetek’in üstlendiği filmde; Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsür, Nejat İşler gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Özpetek’in aynı adlı romanından sinemaya uyarladığı filmin konusu ise şöyle:

”Uzun yıllar yurt dışında yaşayan yazar, editör Orhan Şahin, ünlü yönetmen Deniz Soysal’ın ilk kitabı üzerinde çalışmak için İstanbul’a gelir. Deniz, zenginliğinin son demlerindeki ailesiyle birlikte bir yalıda yaşamaktadır. Orhan daha ilk günden kendini Deniz’in karmaşık ilişkileri, esrarengiz arkadaşları ve aile bireylerinin ortasında bulur. Yıllar sonra döndüğü İstanbul’u yepyeni gözlerle keşfederken, unuttuğu duyguları yeniden yaşamaya başlayacaktır.”

3 Mart’ta vizyondaki yerini alacak filmin fragmanı:

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kendi Etrafında Dönen Camdan Heykel İçinde Gizlenmiş 4 Tablo Barındırıyor

Emulsifier, Thomas Medicus adlı sanatçı tarafından tasarlanan ve benzeri görülmemiş bir heykeldir. Heykel, 4 tarafta da farklı bir resmi sergileyecek şekilde...

Kapat