Film Geliştirme Atölyesi Başvuruları Uzatıldı!

35. İstanbul Film Festivali dahilinde gerçekleştirilecek olan Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi’nin başvuru tarihleri uzatıldı.

Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilecek olan Köprüde Buluşmalar’ın Film Geliştirme Atölyesi’nde uluslararası alanda deneyimli sinemacılar ve eğitmenler tarafından sinema dersleri verilecek e grup çalışmaları uygulanacak. Seçilen projeleri güçlendirme ve yapımcı-yönetmen ilişkisini sağlamlaştırarak ekip çalışmasını geliştirme gibi çeşitli amaçlarla düzenlenen atölyede; senaryo, yapım, pazarlama ve dağıtım konuları üzerinde durulacak.

Belgesel, komedi, çocuk gibi farklı türlerde filmlerin değerlendirmeye alınacağı atölyede kazanan üç projeye 30.000 TL para ödülü verilecek. Para ödülünün yanı sıra jürinin belirlediği projeler, melodika ses ödülünü ve MFI (Akdeniz Film Enstitüsü) ile birlikte yunan adalarında iki kez yapılacak olan senaryo atölyesinin devamında online senaryo danışmanlığını da kazanmış olacak.

8-14 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi’ne 23 Aralık’a kadar başvuru yapılabilecek.

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
OSCAR’A ADAY OLMUŞ EN KISA FİLM: FRESH GUACAMOLE

Hazırlanışı bakımından bi hayli çetrefilli, Meksika mezesi  Guacamole üzerinden günümüz dünyasının gerçekleri. Bu kısacık filmin alt metni oldukça yoğun ve...

Kapat