Flamenkonun Asi Kadını Ursula Lopez İstanbul’a Geliyor

jr_bnespana_lopez_algado_knee

Tutkunun ve ateşin dansı olarak bilinen flamenkonun duayeni Ursula Lopez, ekibi ile birlikte 21-22 Kasım 2014 tarihlerinde TİM Show Center’da izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Hayata dair her şeyi dansıyla sahneye uyarlayan ve izleyiciyi adeta büyüleyen Lopez; Kordoba doğumlu, akademik kariyerine genç yaşta başlamış, dünyaca ünlü üstatlarla çalışmış, dansla hayat bulan ender sahne sanatçılardandır.

“Belmonte” adlı gösteride Joaquin Grilo’la ortak çalışmayla 2010 Jerez Flamenko Festivali’nde Seyirci Ödülünü kazandı. Eylül 2012’de düzenlenen Sevilla Flamenko Bienali’nde, ekibiyle birlikte yeni yapımları olan “La Otra Piel”i sergiledi. Gösteri aynı zamanda 2013 yılında Jerez Flamenko Festivali kapsamında Villamatra Tiyatrosu’nda sergilendi ve gerek eleştirmenlerin gerekse izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.Ursula, David Pena (Dorantes) ve Javier Ruibal’le “InterAccion” adlı çok ilginç bir konsept ve artistik diyalogda yer aldı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
13 selaron-merdivenleri-brezilya
Selaron Merdiveni

Rio De Janeiro şehrinin Lapa semtinde bulunan mozaik merdivenleri Escadaria Selaron'un bir fotoğrafı. Şili asıllı sonradan Brezilya’ya göç etmiş ünlü...

Kapat