Fotoğrafçı Konsta Punkka’dan Orman Hayvanlarının Sevimli Pozları

Saatlerce yerde sürünmek, suyun ortasında kalmak ya da mağaranın ağzında beklemek kulağa ilk anda pek hoş gelmeyebilir. Ancak Finlandiyalı fotoğrafçı Konsta Punkka, kusursuz bir fare fotoğrafı  için bunları göze almak zorunda!

12353904_547661428743789_183824219_n

Sadece 21 yaşındayken kendini vahşi yaşam fotoğrafçılığında kanıtlayan sanatçı; sincap, kuş, tilki ve diğer orman hayvanlarının sevecen hallerini onların yaşam alanlarına oldukça yakın çalışarak yakalıyor.

“Genellikle asıl amacım hayvanların fotoğraflarını çekerken onların duygularını yakalamak. Hayvanların sağlıklı olması önceliğim. Yapacağım çekimler bundan sonra gelir. Portrelerini çektiğim tüm hayvanlar ile aramda bir güven oluşuyor ve sabrınızla zaten güvenlerini kazanıyorsunuz.”

candid-8 konsta-7 candid-10 candid-1 candid-2 candid-3 candid-4 candid-6

Punkka’nın diğer fotoğraflarını instagram hesabında bulabilirsiniz.

Kaynak=1

Nazlı Hatipoğlu
Işık Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitimine devam etmekte. Edebiyatın yanı sıra fotoğraf ve resimle de yakından ilgileniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Montreal Sokaklarında Tahtarevallilerin Işıklı ve Müzikal Uyumu

Lateral Office ve CS Design’ın Montreal için birlikte yapmış olduğu sanatsal çalışmada her kullanıcıya bir enstrüman çalma olanağı veriliyor. Her bir tahterevalli hareket ettiğinde...

Kapat