“Frankenstein” Oyunu Sezonu Açıyor!

Geçtiğimiz sezon ilgiyle izlenen, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nun büyük bir prodüksiyonla sahnelediği oyun, 2016-2017 sezonunda da izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.

Türkiye’de ilk kez Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu’nun 20. yılında sahnelenen oyunda Cansel Elçin, Kerem Alışık, Deniz Uğur ve Yılmaz Gruda gibi isimler yer alıyor. Frankenstein, İzmir Enternasyonel Fuar kapsamında Atatürk  Açık Hava Tiyatrosu’nda  3 Eylül’de İzmirli sanatseverlerle buluşacak.

Frankenstein’ın Konusu:

1881 yılında Büyük Britanya’da Fransızca olarak yayınlanan, günümüze kadar pek çok sinema ve tiyatro uyarlaması yapılan roman, toplum dışına itilmiş ve kendi savaşını verirken yenilen insanları konu edinir.

Eser: Mary Shelley

Uyarlayan: Nick Dear

Çeviren: Selen Korad Birkiye

Yöneten: Şakir Gürzumar

Dekor-Kostüm Tasarımı: Şirin Dağtekin Yenen

Işık Tasarımı: Yakup Çartık

Müzik- Efekt : Cenk Taşkan

Koreografi: Alpaslan Karaduman

Fotoğraf ve Afiş Tasarımı: Levent Özdemir

Makyaj: Neriman Eröz

Oyuncular: Cansel Elçin, Deniz Uğur, Yılmaz Gruda, Engin Gürmen, Ömür Kayakırılmaz, Batuhan Pamukçu, Merve Erdoğan, Şahin Adıgüzel, Nalan Deliormanlı, Burcu Görek, Gürkan Ezer, Ozan Akif Şerman, Ali Keçeli ve Kerem Alışık

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Yine Gol Yedi

Tatu…Tatouay veya Tatu Bola olarak da biliniyor. Biz ona Armadillo diyoruz. Fifa Dünya Kupasının resmi sembolü oldu. Daha doğrusu olacaktı...

Kapat