Game of Thrones’un Ünlü Aktörü İyi Niyet Elçisi Oldu!

Game of Thrones dizisindeki başarılı oyunculuğuyla tanınan Nikolaj Coster-Waldau, Birleşmiş Milletler tarafından İyi Niyet Elçisi olarak atandı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) kapsamında, küresel hedefler olan yoksulluğun sona erdirilmesi, eşitsizliklerin kalkması ve iklim değişikliğini durdurma gibi konularda destek ve farkındalık yaratma görevi üstlenecek ünlü aktör Waldau, yapılan basın toplantısında “UNDP İyi Niyet Elçisi olarak görevim, kadınlar güçlendirilmedikçe ve üzerinde yaşadığımız gezegenimiz korunmadıkça asla elde edemeyeceğimiz daha iyi bir gelecek için farkındalık yaratmak ve Küresel Hedeflere destek vermek.” açıklamasında bulundu.

BM Genel Sekreter Yardımcısı ve UNDP Dış İlişkiler Direktörü Michael O’Neill ise, Nikolaj Coster-Waldau ile aynı ekipte yer almaktan memnun olduklarını, ünlü aktörün projeye vereceği destekle daha büyük ses getirileceğine inandıklarını ve dünyanın daha iyi bir yer haline getirilmesi için beraber çalışmaktan keyif duyacaklarını ifade ettiler.

game-of-thrones-iyi-niyet-elcisi

Nikolai Coster Waldau (Jamie Lannister)

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bütün Bedeninde Müziği Hisseden Kadın: Zaz

Eminim küçükken aynanın karşısında ya da sokaklarda bağıra bağıra şarkı söylemişsinizdir. En azından kendi adıma bunları yaptığımı itiraf edeyim. Peki...

Kapat