Game of Thrones’un Yazarından Yeni Dizi!

Dünyaca ünlü televizyon dizisi ‘Game of Thrones’un yazarı George R. R. Martin’in bilim kurgu romanı ‘Nightflyers’ Syfy kanalı tarafından diziye uyarlanıyor.

George R. R. Martin’in yarattığı ‘Game of Thrones’ dizisi dünya çapında milyonlarca kişi tarafından izlenmiş ve bir fenomen haline gelmişti. Şimdi ise yazarın 1980 tarihli bilim kurgu romanı ‘Nightflyers’ Amerikan televizyon kanalı Syfy tarafından dizi haline getiriliyor.


Yazarın ‘Bin Dünya’ olarak adlandırdığı kurgusal evrende geçen roman, galaksilerinden ilerleyen bir uzay cismini incelemek için uzay gemisiyle seyahat ederken geminin kötü niyetli yapay zekasının kontrolüne giren bir grup araştırmacının hikayesine odaklanıyor.

İlk sezonun başarılı bulunması halinde dizinin aynı evrende devam eden bir roman ve dört kısa hikayeyle sürdürülmesi planlanıyor. ‘Nightflyers’ dizisinin ilk sezonunun Temmuz 2018’de yayımlanması bekleniyor.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Doğadan İlham Alan Dövmeler

Pis Saro, doğadan esinlenerek dövmeler yapan bir sanatçı. Seyahatlerinde, yürüyüşlerinde topladığı çeşitli bitkileri insanların vücuduna naif biçimlerde işliyor. Dövmeleri, bitkilerin...

Kapat