Genç Piyanist Kaan Turan, İtalya’da Düzenlenen Yarışmada Dünya Birincisi Oldu!

Genç piyanist Kaan Turan, İtalya’da düzenlenen Uluslararası Tadini Müzik Yarışması 11-13 yaş kategorisinde dünya birincisi oldu.

İtalya’nın Bergamo şehrinde düzenlenen yarışmaya 17 ülkeden 45 yarışmacı katıldı. Yarışmanın birincisi ise 6 yaşında müzik eğitimine başlayan 13 yaşındaki Kaan Turan oldu.


Kaan Turan, yarışmada Fazıl Say’ın Kara Toprak, Chopin’in Küçük İhtilal Etüdü ve Mozart’ın La Minör Piyano Sonatı’nı seslendirerek uluslararası bir başarıya imza attı. Genç piyanist elde ettiği başırı ve gelecek planları hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Fazıl Say’ın Kara Toprak eserini çaldım ve jürinin büyük beğenisini kazandı. Yarışma sonunda bu eseri bildiklerini ve çok beğendiklerini belirten birçok kişi oldu. Gelecek hedefimde ise hem dünya çapında bir müzisyen hem de eğitimimi tamamlayıp iyi bir beyin cerrahisi uzmanı olmak var.”

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Bilgeliğin Arttığı Yerde Keder de Artar / Tarkovsky

 “Bu doğalcılık suçlamalarını hiçbir zaman kabul etmedim. Ben bir salon sanatçısı değilim ki müşterilerimin hoşça vakit geçirmelerinden sorumlu olayım! Benden...

Kapat