Genç Sanatçılar “Mutfak”ta Buluşuyor!

Genç sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek olan “Mutfak” sergisi, kapılarını Beyoğlu Kayla’da açıyor.

Azat Yeman, Doğukan Çiğdem, Hasan Sarıtaş, Kerem Ağralı ve Zafer Malkoç’un karşılaşmasıyla, farklı disiplinlere sahip genç sanatçılar bir araya gelerek Mutfak’ ta buluşuyor. 

Mutfağın geçmişten günümüze toplumları birleştirici bir rolü vardır. Farklı coğrafyaların ve kültürlerin özgünlüğünü sürdürdüğü aynı zamanda harmanlandığı özgür bir alandır. Tuvallerinin şefleri olan bu genç sanatçılar da özgünlüklerini, sanatın kuralsız ve sınırsız alanına, ‘Mutfak’a taşıyorlar. Mutfak, sanat üzerine söylenmiş tüm kalıplara karşı gelerek, sanatın her yerde var olabilirliği ve  sürdürülebilirliğine inanarak, düşüncenin sınırsızlığına izleyici davet ediyor. 

Genç sanatçıları bir araya getiren “Mutfak” sergisi, açılışını gerçekleştirdiği Kayla’da, 06 Mayıs 2017 tarihinde sanatseverlerle buluşuyor. Sergi 6 Haziran’a kadar Pazar günleri hariç her gün 12:00 – 16:00 saatleri arasında gezilebilir.

Azat Yeman

Doğukan Çiğdem

 

Manşet görseli: Hasan Sarıtaş

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Altın Küre Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Oscar ödüllerinin habercisi olarak anılan Altın Küre Ödülleri (Golden Globes) 75'inci kez sahiplerini buldu. 1944 yılından bu yana düzenlenen Altın...

Kapat