Geray Gençer’e European Design Awards’tan Tasarım Ödülü!

Doğan Kitap Görsel Yönetmeni Geray Gençer, European Design Awards’ta (Avrupa Tasarım Ödülü) birincilik ödülüne layık görüldü.

26 Avrupa ülkesinin katılımıyla Porto’da gerçekleştirilen törende Geray Gençer, 10 yıllık bir süreçte Doğan Kitap için ürettiği 1000’e yakın kitap kapağı tasarımı arasından seçtiği 100 tasarımdan oluşturduğu ‘Yüz’ kitabıyla altın ödülün sahibi oldu.

Geray Gençer Kimdir?

2003 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bilgi Yönetimi bölümünde lisans eğitimini, 2013 yılında Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. McCann Erickson ve BBDO reklam ajanslarında sanat yönetmeni olarak görev aldı. Ardından Egmont Yayıncılık’ta yaratıcı yönetmen olarak kariyerine devam etti. Tasarımları, ico-D gibi köklü ve saygın uluslararası kurumların işbirliğiyle gerçekleşen bienaller kapsamında sergilendi. Son olarak çalışmaları Wilanów Müzesi koleksiyonuna, Graphis ve New York Type Directors Club yıllığına kabul edildi. Geray Gençer European Design Awards tarafından Altın Ödüle layık görülen, AIGA (Amerikan Grafik Tasarım Birliği) “50 Book Covers” seçkisine kabul edilen ve New York Type Directors Club tarafında jüri üyesi olarak davet edilen ilk Türk tasarımcı oldu. Halen GMK yönetim kurulu üyesi ve Işık Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Salvador Dali’nin Neden Benzersiz Olduğunu Anlatan 17 Fotoğraf

Hepinizin de tahmin edeceği üzere, bizler, artistik zekası ile öne çıkmış Salvador Dali’nin birer hayranıyız. Bugüne kadar Salvador Dali’nin sıradışı...

Kapat