‘Gergedanlar’ Oyunu The Guardian’ın ‘En İyiler’ Listesinde

Murat Daltaban’ın yönetmenliğini üstlendiği oyun ‘Gergedanlar’, The Guardian’da yayınlanan ‘Haftanın En İyi 5 Tiyatro Oyunu’ listesinde yer aldı.

İlk gösterimini ağustos 2017’de Edinburgh Uluslararası Festivali’nde gerçekleştiren Gergedanlar, The Royal Lyceum Theatre Edinburgh’ta yeniden seyirci karşısına çıktı. Oyun, The Guardian gazetesinin tüm Britanya kapsamında değerlendirme yaparak hazırladığı Haftanın En İyi 5 Tiyatro Oyunu listesine ilk sıradan girmeyi başardı.

İskoç asıllı oyun yazarı Zinnie Harris’in, Eugene Ionesco’nun Rhinoceros (Gergedan) adlı absürd oyunundan yola çıkarak yaptığı uyarlamanın yönetmenliğini Murat Daltaban üstleniyor.

Oyun, İkinci Dünya Savaşı sonrasında faşizmin halk üzerindeki dinamikleri üzerine bir hikaye anlatıyor. Küçük bir kasabada başlayan oyun, insanların gergedanlaşmaya başlaması ve giderek kimliklerini kaybetmesi üzerine gelişiyor.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  'Tereddüt' Filmi Uluslararası Kerala Film Festivali’nden 2 Ödülle Döndü!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Küba’ya Yerleşip Türkiye’yi Özlememek İçin 13 sebep

Doğası, sade yaşamı, eğitimi ve sağlık koşulları ile bizi kendine hayran bırakan bir şehir Küba. İnsanlarından tutunda, yemeklerine kadar yabancılık...

Kapat