Gitmek ve Sevdiğim Şeyi Bulmak Zorundayım / Kylli Spare

İnsanın hayalleri ve tutkusu ne pahasına olursa olsun gerçekleşiyor. Bunun da tek nedeni gerçekten istemek ve çalışmak. Kylli Spare, bu örneklerden biri. Bale eğitimi alan Spare, uzun bir eğitimin ardından asıl istediğinin bale değil fotoğraf olduğunu keşfetti.

“Gösterilerim bittiğinde, bunun benim istediğim hayat olmadığını anladım. Daha tutkusu yüksek bir şeyin peşinde olmam gerektiğine inanıyordum. O zamandan beri, yaratıcılığım için bir çıkış yolu arıyordum. Fotoğrafı buldum ve asla bırakmadım.”

Kylli Spare, fotoğrafçılığa başladıktan sonra baleyi bırakmış ancak dansı fotoğraflarına dahil etmiş. Dansın fotoğrafa eklenmesiyle birlikte ayrı bir estetik oluşmuş. Sanatçının çalışmalarına baktığımızda; modellerin duruşu, çevreye akan elbiseler, sisli havalar gerçeküstü yaklaşımla oldukça etkili bir kurguya sahip.

“Ne yapmamam gerektiği veya ne yapabileceğim konusunda hiçbir fikrim yoktu. İçimde çok güçlü bir his vardı. Gitmek ve sevdiğim şeyi bulmak zorunda olduğuma inanıyordum.”

Sevil Ateş

MSGSÜ Sanat Tarihi bölümü mezunu.
Kültür sanat editörlüğü ve yazarlığı yapıyor. Tiyatro ve performatif sanatlar ile uğraşıyor.
Sanat Karavanı Yazarı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Yanlışlıkla NASA’yı Hackledi

ABD'nin istihbarat birimlerinden Ulusal Güvenlik Dairesi NSA'nın bütün dünyada iletişim sistemlerini izlemesini protesto etmek için harekete geçen bir hacker, NSA...

Kapat