Grammy Ödüllü ABD’li Müzisyen Victor Wooten Türkiye’de Konser Verecek!

5 Grammy ödülü sahibi ABD’li müzisyen Victor Wooten Türkiye’de konser vermeye hazırlanıyor.

Müzisyen, besteci, yazar ve yapımcı olarak tanınan Victor Wooten, 5 Grammy ödülü kazanmasının yanı sıra, Bass Player adlı dergi tarafından da 3 kez ‘yılın en iyi bas gitaristi’ seçilmiştir. Solo kariyerinde toplam 10 albüm çıkarmış ve 4 telli bas gitarıyla çok sesli orkestra tadında eserler üretmiştir.

Başarılı müzisyenlerin şarkılarını bas gitara uyarlayıp kendi albümünde yayınlayan Wooten, pek çok kişiye göre ‘dünyanın en teknik bas gitaristi’ olma özelliği taşır.

Aile üyelerinden oluşan ‘Victor Wooten Trio’ adlı grubu ile Türkiye’ye gelecek olan başarılı müzisyen, 11-12 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

Anthony Wellington and Victor Wooten performing with the Victor Wooten Band at The Orange Peel in Asheville, NC on November 5, 2012 - © 2012 David Oppenheimer - Performance Impressions Concert Photography

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dünyayı Gezme İsteği Uyandıran 18 Mükemmel Heykel

Dünyada, şehirlerle özdeşleşen bazı büyük yapılar ve heykellere sizlerde aşina olmuşsunuzdur. Rio’daki Kurtarıcı İsa Heykeli, Çin’deki Leshan’da Büyük Buda, Mısır’daki...

Kapat