Gülten Akın Şiir Dinletisi Seyirciyle Buluşacak!

Gülten Akın’ın şiirleri bir dinleti ile seslendirilerek izleyici ile buluşacak.

ülten Akın’ın şiirleri “Kestim Kara Saçlarımı…” adlı şiir dinletisi ile 22 Ocak Pazartesi sahnede olacak. Atilla Birkiye’nin hazırladığı, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı dinletide Akın’ın şiirlerine Tilbe Saran, Hümay Güldağ ve Aslı Yılmaz ses verecek.

“Kestim Kara Saçlarımı…” adlı dinletiye Seda Subaşı ve Ceren Gürkan kemanlarıyla, Deniz Yücel viyolasıyla, Şemsa İdil Ural da çellosuyla katkıda bulunacak. Dinleti saat 20:30’da İş Sanat Konser Salonu’nda ücretsiz olarak izlenebilir.

Gülten Akın şiirleri

Gülten Akın, ilk şiirlerinde doğa, aşk, ayrılık, yalnızlık, özlem gibi temalara ağırlık verdi. Akın, 1970’lerden sonra toplumsal sorunlara yöneldi ve halk şiirinden, destan, ağıt, türkü, ilahî gibi türlerden yararlandı. Daha sonraki yıllarda yasakları, çağa uygun olmayan katı gelenek ve töreleri eleştiren Akın; toplumsal çelişkileri sergileyen, kadının tutsaklığına isyan eden şiirler kaleme aldı.

Kaynak: Gazete Karınca

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  MTV Video Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Picasso’dan Van Gogh’a Ünlü Ressamların Tabloları Makyaj Sanatıyla Yeniden Canlandırıldı!

Makyaj sanatçısı Bella Grigoryants ve fotoğrafçı Andrew Kezzyn ilginç bir çalışmaya imza attı. Grigoryants ve Kezzyn ünlü ressamlara ait portreleri...

Kapat