Haejung Lee’den Ürkütücü Resimler

Haejung Lee, Toronto merkezli, Koreli bir sanatçı ve 2013 yılında York Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümünden mezun olmuş genç bir yetenektir. Sanatçının bugünkü başarısında eski resim ve belgelerin büyük bir etkisi olmuştur. Yaptığı resimler onun görünüşünün yanı sıra kişiliğini de gösteren ayrıntılar içermektedir. Gerçeküstü unsurlar ile gerçeğin ince ayrıntılarını bir araya getirmiştir. Sanatçının resimleri; belirli anılarını, ruh hallerini ve yaşam deneylerini içermektedir. Bu sayede bu özel anlar onun işleri ile arşivlenmiştir. Haejung Lee, kendine özgü sanatsal tarzına ulaşabilmek için resim, fotoğraf ve çizim gibi farklı araçları kullanmıştır. Sanatçı, seyircilerin hayatlarındaki küçük detayları onlara düşündürtmek için seyircide bir hayal uyandırmak istemiştir.

Haejung Lee ve eserleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için kendi web sayfası olan http://justhaejunglee.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

haejung-lee-resimleri-2

haejung-lee-resimleri-3

haejung-lee-resimleri-4

 

Asena Erenay

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sanat Tarihi okuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Rus Fotoğrafçıdan Mekan-Kostüm Uyumunu Vurgulayan Fotoğraflar!

Rus fotoğrafçı Kristina Makeeva, modelleri, aralarında Kapadokya’nın da bulunduğu dünyanın en güzel köşelerindeki ikonik yapıların önünde yapıyla uyumlu kostümler içinde...

Kapat