Haldun Dormen ve Gülriz Sururi’ye Onur Ödülü!

Büyükçekmece’de düzenlenen ’18’inci Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nde başarılı oyuncu Gülriz Sururi’ye ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’, usta sanatçı Haldun Dormen’e ise ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ layık görüldü.

Büyükçekmece’de 64 ülkeden gelen 1360 sanat elçisinin katılımı ile düzenlenen “18’inci Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali” sona ererken tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi’ye “Yaşam Boyu Onur Ödülü” Haldun Dormen’e ise “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” verildi. Ödülünü alan tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi “Ne mutlu ki size sanat, kültür adına böylesine önemli bir uluslararası festivali 18 yıldır devam ettiriyorsunuz. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Sururi, gençlerin sanata olan ilgisinin artmasından son derece memnun olduğunu söyledi. “Yaşam Boyu Başarı” ödülünü alan Haldun Dormen de, Büyükçekmece’de kültür ve sanat adına yapılan çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Haldun Dormen ve Gülriz Sururi’ye ödüllerini, Belediye Başkanı Hasan Akgün ile Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festival Komitesi Başkanı Gürhan Ozanoğlu verdi.

Kaynak: Cumhuriyet

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Salyangoz Sanatı: Snail Drawing by Daniel Ranalli

20 yılı aşkın süredir fotoğraf sanatçılığı yapan Daniel Ranalli son serisinde Massachusetts’te bulunan Cod Burnu(Cape Cod)’nun ekolojisi ile aktif olarak...

Kapat