Harry Potter Geliyor!

Harry Potter deyince hangimizin içi sızlamıyor ki? Bir nesil bu efsanevi macera ile büyüdü. 11 yaşındaki milyonlarca çocuk büyücülük okuludan gelecek mektubu bekler oldu. Mektup gelmese de yine de umutla bekledik. Büyüdük. Harry Potter her zaman içimizde kaldı. Beklediğimiz müjdeli haber geldi: Sekizinci kitap temmuzda raflardaki yerini alıyor.

Öncesinde hikaye sadece tiyatro oyunu olarak düşünülürken, ardından oyunun kitaplaştırılacağı haberi geldi. Hikaye kaldığı yerden, yani Dokuz Üç Çeyrek peronundan çocukları uğurladığımız yerden devam edecek. İki bölüm olarak sergilenecek oyun hem Harry Potter’in okul öncesi yaşamına değinecek hem de Harry Potter’in oğlu Albus’un maceralarını anlatacak.

Kitabın, tiyatro oyunu olarak mı yoksa roman niteliğinde mi olacağı henüz bilinmiyor. Bilinen şu ki tiyatro gösterisinin ardından Harry Potter’ın doğum gününde yayınlanacak kitap yine fırtınalar estirecek.
Şimdiden heyecanlandınız değil mi?

Cihan Mert Yeşil

Kitapların satır aralarına dünya kurmuş, en yakın arkadaşları kediler ve köpekler olan, biraz sinefil biraz bibliomanic bir Ege Üniversitesi Reklamcılık öğrencisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
19. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali’nin Programı Açıklandı!

TÜRSAK Vakfı tarafından bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilecek olan festivalin programı açıklandı. Oscar'a aday olması beklenen filmler de dahil, dünyanın dört...

Kapat