Harry Potter’ın Senaryosu Çalındı!

Dünyaca ünlü yazar J.K. Rowling’in el yazısıyla kaleme aldığı Harry Potter senaryosu İngiltere’de gerçekleşen bir soygunda çalındı.

Yedi kitaptan oluşan fantastik roman serisi Harry Potter’ın senaryosu çalındı. J.K. Rowling, sinemaya uyarlanan ve unutulmazlar arasına girmeyi başaran Harry Potter’ın A5 boyutunda bir kartta yer alan el yazısı senaryosunun İngiltere Birmingham’da yapılan soygunla çalındığını duyurdu.

800 kelimeden oluşan el yazısı hikaye 2008 yılında yapılan açık artırmada geliri Pen örgütüne bağışlanmak üzere 32 bin 135 dolara satılmıştı. Arama çalışmalarına başlayan West Midlands polisi, senaryonun bulunması için Twitter üzerinden Harry Potter hayranlarına ”Bu eşsiz parçayı satın alan insanlar gerçek Harry Potter hayranları. Bu parçayı gören ya da satıldığını bilenlerin polisle irtibat kurmalarını istiyoruz” mesajıyla seslendi.

Yazar Rowling de konuyla ilgili Twitter üzerinden şu mesajı takipçileriyle paylaştı: ”Eğer size teklif edilirse lütfen satın almayın.” Polisin arama çalışmaları devam ediyor.

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
46. Orhan Kemal Roman Armağanı’na Başvurular Başladı!

Bu yıl 46'ncısı düzenlenecek olan Orhan Kemal Roman Armağanı için başvurular başladı. 2 Haziran 2017 Orhan Kemal'i anma gününde verilecek ödül...

Kapat