Haruki Murakami’nin Öykü Kitabı ‘Fırın Saldırısı’ Yayımlandı!

Haruki Murakami’nin Uyku ve Tuhaf Kütüphane’den sonra yine çizimlerini Kat Menschic’in yaptığı bir öykü kitabı Fırın Saldırısı, Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı.

İki parçadan oluşan kitapta bir ismi olmayan kahramanımız ve arkadaşı, korkunç bir açlık çekmektedir. Birlikte bir fırına saldırmaya karar verirler. Bıçaklarını alıp yola çıkarlar. Fırına gidince fırın sahibine niyetlerini açık açık söylerler: paraları yoktur ve ekmek çalmaya gelmişlerdir. Fırın sahibi onlara başka bir teklif sunar. Eğer kendisinin dinlemekte olduğu Wagner albümü onunla birlikte sonuna kadar dinlerlerse istedikleri kadar ekmek verecektir onlara. Dinlerler, karınlarını doyururlar ve giderler.


​Aradan yıllar geçmiş kahramanımız evlenmiştir. İki haftalık evlidir. Gecenin bir yarısı karısıyla birlikte büyük bir açlık duyarak uyanırlar. Karısının hayatında yaşamadığı bir açlıktır bu. Ve evde bira ve soğan dışında yiyecek bir şey yoktur. Bu açlık kahramanımıza geçmişte arkadaşıyla yaşadığı açlığı ve fırın saldırısını hatırlatır. Karısına bu hikâyeyi anlatır. Karısı o saldırının tamamlanmamış olarak kalması sonucu bugün böyle anlaşılmaz bir açlık çektiklerini söyler. Yapılacak tek bir şey vardır: yeniden bir fırına saldırmak!

Kaynak: Artfulliving

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Mutlaka Bakınız  Baleyi Sil Baştan Tanımlayan Koreograf 'Frederick Ashton'ın Özel Seçkisi Ücretsiz Gösterilecek!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Tatil Planlarınızı Yapmadan Önce Dikkat!

Bütün bir yıl boyunca hayalini kurduğumuz tatil günlerinin unutulmaz olması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Kalacağımız yeri, gideceğimiz rotayı,...

Kapat