Havada Süzülen 80.000 Saat Parçası

zaman-isiktir-10

2014’ün başlarında, “Light is Time” isimli tuhaf sanat kuruluşu, Milan Tasarım Haftası için tüm hayal gücünü ortaya koymuştur.

DGT Architects’ten Tsuyoshi Tane ve saat üreticisi Citizen arasında yapılan işbirliği ile 80.000 saat plakası tavandan sarkacak şekilde asıldı. Havada sallanan saat parçaları ile oluşturulan Bu kadar basit bir çalışma bile insanlara görsel bir şölen sunuyor.

zaman-isiktir

Zaman ışıktır. Işık yoksa zamanda yoktur. 20.yüzyılda insanoğlu zamanı dijitalleştirdi ve ekonomimizi dijitalleştirmek ile devam etti. Ta ki bizlere, bunun ışığın özüyle olan ilişkisini unutturana kadar.

 

Sergi maalesef sona erdi. Yukarıda videoyu izledikten sonra orada bulunmanın nasıl bir his olduğunu anlayacağınızı umuyorum.

Aşağıda, Takuji Shimmura tarafından çekilen fotoğraflar bulunmaktadır.

zaman-isiktir-2

zaman-isiktir-3

zaman-isiktir-4

zaman-isiktir-5

zaman-isiktir-6

zaman-isiktir-7

zaman-isiktir-8

zaman-isiktir-9

zaman-isiktir-10

 

 

kaynak : sobadsogood

 

1 Yorum

  1. Julie

    24 Aralık 2014 at 16:04

    Minare muellime ciisxda Etrabe muellime son xeberleri goresen kime catdiracaq? Amma ki teze gelen direktor onun yerlisidir. Hardasa ona da yaxinliq yaltaqliq edecek xebercilerin yaltaqlarin yeri var her yerde cunki direktora bir dene de olsun mektebde xeberci lazimdir ki ona son xeberleri catdirsin .

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
aspendos (12)
Aspendos Tiyatrosunun Bir Şehri Olmalı…

Anadolu’nun en ünlü antik tiyatrosu hangisidir diye sorulsa, herkes “Aspendos” diyecektir muhtemelen. Evet, Aspendos tiyatrosu gösterişi ve büyüklüğü ile en...

Kapat