Hayao Miyazaki Belgeselinin İlk Fragmanı Yayınlandı!

Anime dünyasının efsane yönetmeni Hayao Miyazaki’nin emeklilik kararı sonrası yaşamına odaklanan ‘Never-Ending Man: Hayao Miyazaki’ (Sonsuz Adam: Mayao Miyazaki) belgeselinin ilk fragmanı yayınlandı.

‘Ruhların Kaçışı’, ‘Küçük Cadı Kiki’, ‘Yürüyen Şato’, ‘Komşum Totoro’ gibi filmleriyle tanıdığımız, Oscar ödüllü yönetmen 2014 yılında emekli olduğunu açıklamıştı. Kararının ardından ‘Boro the Caterpillar’ adlı projesi için çalışmaya başladığını ve uzun metraj bir film olacağını söyleyen Miyazaki, CGI (Computer-generated Imagery-Bilgisayar Üretimli İmgeleme) tekniği ile çalışacak.

Miyazaki’nin emeklilik kararı aldıktan sonraki hayatına ve çekeceği yeni film ‘Boro the Caterpillar’ın sürecine odaklanacak belgeselin yönetmenliğini Kaku Arakawa üstleniyor. NHK World TV’nin 3-4 Haziran tarihlerinde 2 bölüm olarak yayınlayacağı belgeselin fragmanı ise şöyle:

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Kakao Üretiminde Çalışan İşçilerin Kakaodan Yaptığı Heykeller New York’ta Sergilenecek!

Kongo Cumhuriyeti’nde, kakao ve palm yağı gibi ham maddeleri uluslararası şirketlerin alımına hazır hale getirmek için çalışan pek çok plantasyon...

Kapat