Hayao Miyazaki Belgeselinin İlk Fragmanı Yayınlandı!

Anime dünyasının efsane yönetmeni Hayao Miyazaki’nin emeklilik kararı sonrası yaşamına odaklanan ‘Never-Ending Man: Hayao Miyazaki’ (Sonsuz Adam: Mayao Miyazaki) belgeselinin ilk fragmanı yayınlandı.

‘Ruhların Kaçışı’, ‘Küçük Cadı Kiki’, ‘Yürüyen Şato’, ‘Komşum Totoro’ gibi filmleriyle tanıdığımız, Oscar ödüllü yönetmen 2014 yılında emekli olduğunu açıklamıştı. Kararının ardından ‘Boro the Caterpillar’ adlı projesi için çalışmaya başladığını ve uzun metraj bir film olacağını söyleyen Miyazaki, CGI (Computer-generated Imagery-Bilgisayar Üretimli İmgeleme) tekniği ile çalışacak.

Miyazaki’nin emeklilik kararı aldıktan sonraki hayatına ve çekeceği yeni film ‘Boro the Caterpillar’ın sürecine odaklanacak belgeselin yönetmenliğini Kaku Arakawa üstleniyor. NHK World TV’nin 3-4 Haziran tarihlerinde 2 bölüm olarak yayınlayacağı belgeselin fragmanı ise şöyle:

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Erotik Temalı Olduğu İçin Yasaklanmış 12 Yaratıcı Reklam Afişi

Sadece kondom veya diğer cinsel ürün üreten şirketler değil, diğer bir çok şirket de reklamlarında erotik betimlemeleri ve algılamaları ön plana...

Kapat