Hayao Miyazaki Belgeselinin İlk Fragmanı Yayınlandı!

Anime dünyasının efsane yönetmeni Hayao Miyazaki’nin emeklilik kararı sonrası yaşamına odaklanan ‘Never-Ending Man: Hayao Miyazaki’ (Sonsuz Adam: Mayao Miyazaki) belgeselinin ilk fragmanı yayınlandı.

‘Ruhların Kaçışı’, ‘Küçük Cadı Kiki’, ‘Yürüyen Şato’, ‘Komşum Totoro’ gibi filmleriyle tanıdığımız, Oscar ödüllü yönetmen 2014 yılında emekli olduğunu açıklamıştı. Kararının ardından ‘Boro the Caterpillar’ adlı projesi için çalışmaya başladığını ve uzun metraj bir film olacağını söyleyen Miyazaki, CGI (Computer-generated Imagery-Bilgisayar Üretimli İmgeleme) tekniği ile çalışacak.

Miyazaki’nin emeklilik kararı aldıktan sonraki hayatına ve çekeceği yeni film ‘Boro the Caterpillar’ın sürecine odaklanacak belgeselin yönetmenliğini Kaku Arakawa üstleniyor. NHK World TV’nin 3-4 Haziran tarihlerinde 2 bölüm olarak yayınlayacağı belgeselin fragmanı ise şöyle:

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
The Piano Guys’dan Müziğe Renkli Yorumlar

Amerika’nın St. George kentinde bir tesadüf sonucu tanışan Paul Anderson ile Jon Schmidt’in 2010’da küçük müzik videoları çekmeleriyle başlamış olan...

Kapat