Heavy Sky: Broken

” The world breaks everyone. And afterward. Some are strong at the broken places. ”

Ernest Miller Hemingway

Unbreakable’la çıkış yapan Ankaralı rock grubu Heavy Sky’dan yeni bir single daha geldi. Yakın zamanda albümleri çıkacak olan grup single olarak, Broken’ı yayınladı.Parçanın mastering işlemini Slash, Alice In Chains ve Rolling Stones gibi isimlerle çalışan Ted Jensen’ın gerçekleştirdi. İçinde müzikten daha fazlasını da barındıran parça Konya’da  40 günlükken soğuktan donarak ölen Ayaz bebeğin hikayesini anlatmakta. Ayaz bebek için bir ağıt ve sisteme karşı başkaldırış olan ”Broken”.

parantez-heavy-sky03

Heavy Sky Kimdir ?

Ankaralı grup 2012 yılında Batu Akdeniz, Çağlar Töngür, Hakan Kılıç tarafından kurulmuştur.Ankara ve İstanbul’da birçok konser veren grup aynı zamanda albümleri üzerinde de çalışmalarını sürdürdüler.İlk video ve single Unbreakable’ın  mastering işlemini ise Scorpions, ACDC ve Bon Jovi gibi efsanevi isimlerle çalışan Sterling Sound’un mastering ustası Ryan Smith üstlendi.2015 yılının sonunda çıkacak olan albümlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

 

Duygu Gencer

Hacettepe Sanat Tarihi öğrencisi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Başrolünde Anne Hathaway’in Olacağı Filmin Yönetmenliğini Deniz Gamze Ergüven Üstlenecek!

2015 yılı Yabancı Dilde En İyi Film Fransa Oscar adayı Mustang filminin yönetmeni Deniz Gamze Ergüven, başrolünde Anne Hathaway’in olacağı The Lifeboat filminin yönetmenliğini üstlenecek. Ergüven,...

Kapat