‘Her Yerden Çok Uzakta’ İzleyiciyle Buluşuyor!

Yönetmenliğini Nil Delal Şahin’in üstlendiği, Semaver Kumpanya atölyesinde bir araya gelen ve Yedinci Kıta’nın çekirdek kadrosunu oluşturan ekip ‘Her Yerden Çok Uzakta’ adlı oyunuyla sahnedeki yerini alıyor.

Yedinci Kıta ekibi, kendilerine dair temel beklentilerinden oluşan sorulara verdikleri cevaplarla kurguladıkları oyunu şöyle tanımlıyor: ”Her Yerden Çok Uzakta isimli hareket tiyatrosu projesi, bir sürü soru ile yola çıkılan ve cevaplarını ararken etrafında dönüp durduğumuz imajların/kelimelerin birleşiminden oluşan bazı hareket dizgelerinin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu.”

“Her şey uçuyor. Bilgisi aklımıza düşen şey, daha ona dokunamadan yok oluyor. Bugünün dünyasında bizim itkilerimiz neler? Kalbimiz, aklımız, bedenimiz bize ne gibi çağrılarda bulunuyor? “Her Yerden Çok Uzakta” isimli hareket tiyatrosu projesi, bir sürü soru ile yola çıkılan ve cevaplarını ararken etrafında dönüp durduğumuz imajların/kelimelerin birleşiminden oluşan bazı hareket dizgelerinin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu.”

Başrollerinde Ece Gül, Gökçe Dizman ve Kezban Tüfekçi’nin yer aldığı ‘Her Yerden Çok Uzakta’ 29 Mayıs’ta Kadıköy Emek Sahnesi’nde, 8 Haziran’da İkincikat Karaköy’de izleyiciyle buluşacak.

 

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Etiyopya’nın Birbirinden Güzel Çöpten Takıları

Güney Etiyopya'nın derinliklerinde Omo Vadisi içinde 'Daasanach' adı verilen yaklaşık 50.000 kişiden oluşan yarı göçebe bir kabile bulunmaktadır. Modern dünyanın...

Kapat