‘Her Yerden Çok Uzakta’ İzleyiciyle Buluşuyor!

Yönetmenliğini Nil Delal Şahin’in üstlendiği, Semaver Kumpanya atölyesinde bir araya gelen ve Yedinci Kıta’nın çekirdek kadrosunu oluşturan ekip ‘Her Yerden Çok Uzakta’ adlı oyunuyla sahnedeki yerini alıyor.

Yedinci Kıta ekibi, kendilerine dair temel beklentilerinden oluşan sorulara verdikleri cevaplarla kurguladıkları oyunu şöyle tanımlıyor: ”Her Yerden Çok Uzakta isimli hareket tiyatrosu projesi, bir sürü soru ile yola çıkılan ve cevaplarını ararken etrafında dönüp durduğumuz imajların/kelimelerin birleşiminden oluşan bazı hareket dizgelerinin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu.”

“Her şey uçuyor. Bilgisi aklımıza düşen şey, daha ona dokunamadan yok oluyor. Bugünün dünyasında bizim itkilerimiz neler? Kalbimiz, aklımız, bedenimiz bize ne gibi çağrılarda bulunuyor? “Her Yerden Çok Uzakta” isimli hareket tiyatrosu projesi, bir sürü soru ile yola çıkılan ve cevaplarını ararken etrafında dönüp durduğumuz imajların/kelimelerin birleşiminden oluşan bazı hareket dizgelerinin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu.”

Başrollerinde Ece Gül, Gökçe Dizman ve Kezban Tüfekçi’nin yer aldığı ‘Her Yerden Çok Uzakta’ 29 Mayıs’ta Kadıköy Emek Sahnesi’nde, 8 Haziran’da İkincikat Karaköy’de izleyiciyle buluşacak.

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Ahşabın Farklı Tasarımlarla Birleştiği ”Ahşaba Dokunmak” Sergisi 11 Şubat’ta Açılıyor!

Heykeltıraş ve ressam Ayhan Tomak’ın atölyesine devam eden öğrencilerinin çalışmalarından derlediği seçki “Ahşaba Dokunmak”, 11 Şubat’ta Barış Manço Kültür Merkezi’nde...

Kapat