Herkes Kendi Hikayesinin Yaratıcısıdır- Joel Robinson

Kavramsal portre çalışmaları ile tanınan Joel Robinson, kendi tarzı ile farklı hikayeler yaratıyor. Yedi ayrı ülkede çalışmalarını sürdüren sanatçı, aynı zamanda fotoğraf atölyeleri kurarak çocuklara eğitim veriyor.

Kendini sanatla ifade etmek hayatın en güzel noktası. Bir düşünün hiç tanımadığınız insanlarla temas kuruyorsunuz ve farklı hikayelere tanıklık ediyorsunuz. Çalışmalarımı insanlarla paylaşmak beni motive ediyor.

joel-robison

Daha derin duygular yaratmak adına fotoğraf sanatını tercih ettiğini söyleyen Joel Robison, gerçeküstü çalışmalarıyla bunu kanıtlamış gibi görünüyor. Çalışmalarda karşımıza; kimi zaman bir bulutla kimi zaman da bir balonla gökyüzünde yolculuk halinde olan insanlara tanıklık ederiz. Bazen kitapların büyüsünde kaybolacağımız gibi bazen de kelebekler ile doğada özgürce dolaşırız.

joel-robison

Bogota’ya bakmaya, Kuala Lumpur’da dolaşmaya ya da Hanoi’nin sokaklarında dolaşmaya muktedir olmak bana dünyanın ne kadar büyük olduğunu, ancak aynı anda ne kadar küçük olabileceğini gösteriyor.

joel-robisonjoel-robisonjoel-robison

 

 

Sevil Ateş

MSGSÜ Sanat Tarihi bölümü mezunu.
Kültür sanat editörlüğü ve yazarlığı yapıyor. Tiyatro ve performatif sanatlar ile uğraşıyor.
Sanat Karavanı Yazarı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Her Türlü Dinsel Abartmadan Dehşete Karışık Bir Tiksinti Duyuyorum/Van Gogh

Kırları görmeyi öğrenmek için yoksul halkla yan yana, içi içe, onların küçük evlerinde, meyhanelerinde yaşamak gerek. Benim gücüm çok kez...

Kapat