Herkes Kendi Hikayesinin Yaratıcısıdır- Joel Robinson

Kavramsal portre çalışmaları ile tanınan Joel Robinson, kendi tarzı ile farklı hikayeler yaratıyor. Yedi ayrı ülkede çalışmalarını sürdüren sanatçı, aynı zamanda fotoğraf atölyeleri kurarak çocuklara eğitim veriyor.

Kendini sanatla ifade etmek hayatın en güzel noktası. Bir düşünün hiç tanımadığınız insanlarla temas kuruyorsunuz ve farklı hikayelere tanıklık ediyorsunuz. Çalışmalarımı insanlarla paylaşmak beni motive ediyor.

joel-robison

Daha derin duygular yaratmak adına fotoğraf sanatını tercih ettiğini söyleyen Joel Robison, gerçeküstü çalışmalarıyla bunu kanıtlamış gibi görünüyor. Çalışmalarda karşımıza; kimi zaman bir bulutla kimi zaman da bir balonla gökyüzünde yolculuk halinde olan insanlara tanıklık ederiz. Bazen kitapların büyüsünde kaybolacağımız gibi bazen de kelebekler ile doğada özgürce dolaşırız.

joel-robison

Bogota’ya bakmaya, Kuala Lumpur’da dolaşmaya ya da Hanoi’nin sokaklarında dolaşmaya muktedir olmak bana dünyanın ne kadar büyük olduğunu, ancak aynı anda ne kadar küçük olabileceğini gösteriyor.

joel-robisonjoel-robisonjoel-robison

 

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
The Last Shadow Puppets Yeni Albümüyle Yeniden Sahnelerde!

Bilenleriniz vardır ; Arctic Monkeys'den Alex Turner, The Rascals'dan Miles Kane ve yapımcı/besteci James Ford 2007'de The Last Shadow Puppets...

Kapat