Heykel ve Resim Sanatçısı Orhan Algök, “Karanlığın Aydınlığı” Adlı Eserini Satışa Açtı

Heykel ve resim sanatının önemli isimlerinden Orhan Algök, gelirini TEGV’in ‘Bir Renk Kat Projesi’ne bağışladığı eseri  “Karanlığın Aydınlığı”nı satışa sundu.

1983 yılında kendi atölyesini kurarak çalışmalarını devam ettiren sanatçı Orhan Algök, Karanlığın Aydınlığı adlı eserinin gelirini TEGV’in ‘Ateş Böceği Gezici Eğitim Birimleri’ne destek vermek amacıyla oluşturduğu  ‘Bir Renk Kat Projesi’ne bağışladı. Usta sanatçı şimdi ise eserini SanatBulur.com‘da sanatseverlerin beğenisine sundu.

Resim, fotoğraf, heykel ve dijital baskı alanlarında eser üreten sanatçılar ile Türkiye’nin her noktasından sanatseveri buluşturan, sanatçıları özgür bırakarak, sanat piyasasında bir alternatif yaratma amacı taşıyan online galeri SanatBulur.com üzerinden satışa açılan eseri incelemek ve Orhan Algök hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Bir Renk Kat Projesi Nedir?

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) 1999 Marmara Depremi sonrasında “Umut 2000 Projesi” ile faaliyete geçirdiği “Öğrenim Birimleri” çok anlamlı bir amaçla; deprem bölgelerinde çocukların eğitimine devam edebilmesi için yola çıkmış ve daha sonra geliştirilerek “Ateşböceği Projesi”ne dönüştürülmüştür. “Evimiz İstanbul Projesi” kapsamında imal edilen 12 bilgisayarlı bilişim ve teknoloji odası, serbest etkinlik odası ve yaşam alanı bulunan Kültür Tırı, ilk tematik Ateşböceği olarak yılda yaklaşık 2,400 çocuğun yararlanmasına olanak sağlamıştır. “Ateşböceği Gezici Eğitim Birimleri”ne destek vermesi için 24 gönüllü tarafından kurulan “Bir Renk Kat Projesi”nin amacı ise maddi veya manevi nedenlerle eğitim görme şansı olmayan çocuklarımızın, kendi ayakları üzerinde duran, karanlık dünlerini aydınlık yarınlara çevirebilen, güçlü, hür, sorgulayan, yaratıcı, saygılı, insani değerlere önem veren bireyler haline gelmesine katkıda bulunmaktır.

 
Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
OĞUZ ATAY’IN CANIM İNSANLARI…

Oğuz Atay’ın yarattığı karakterleri bize bu kadar yaklaştıran, kendimizi onlara bu kadar yakın hissetmemizi sağlayan şey nedir? Cevabını bulmak çok...

Kapat