İçinizi Isıtacak Tiyatro Oyunu “Ölü Ozanlar Derneği” 21 Eylül’de Sahnede!

Yönetmenliğini Hakan Altıner’in yaptığı, N.H. Kleinbaum’un klasikleşen romanından tiyatroya uyarlanan “Ölü Ozanlar Derneği” oyunu 21 Eylül’de sahnede olacak.

Daha önce Peter Weir yönetmenliğinde beyaz perdeye uyarlanan N.H. Kleinbaum’un ‘Dead Poets Society’ adlı romanı bu kez de tiyatro sahnesinde izleyici ile buluşacak. Bir edebiyat öğretmeninin öğrencilerinin hayatlarına nasıl etki edebileceğini, gençlik duygularını ve heyecanlarını anlatan oyunun konusu ise şöyle: Ergenlik çağındaki bir grup genç, çok disiplinli bir yatılı okula aileleri tarafından zorla gönderilir. Memnun olsalar da olmasalar da bu duruma bir şekilde alışmış olan gençlerin hayatı, okula yeni atanan edebiyat öğretmeni John Keating ile beraber değişmeye başlayacaktır. Keating, öğrencilerine ders kitabındaki bilgileri vermek yerine hayat hakkındaki küçük sırları uygulamalı şekilde öğretmektedir. Hayalleri ve aileleri arasında sıkışmış olan gençlere bu zinciri kırmayı öğretir. İyi ve kötü sonuçlar doğuracak olsa da gençlerin ve ailelerinin hayatlarında unutulmaz izler bırakır.

Bir klasik haline gelen filmin başrolünde yer alan Robin Williams’ın canlandırdığı John Keating karakterini, tiyatro oyununda Can Gürzap canlandıracak. Gürzap’ın yanı sıra oyuncu kadrosunda: Tayfun Yılmaz, Sadi Özen, Efe Yeşilay, Metin Hasgül, Berkay Şanveren, Can Türkdoğan, Emre Çoldur, Mekin Sezer, Enes Daniş, Onur Yaldız, Alev Sezer, Onur Gökhan Dost, Hande Djavadi, İrem Uğural ve Banu Batur yer alıyor.

“Ölü Ozanlar Derneği” 21 Eylül’de Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

olu-ozanlar-dernegi-2

 

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
İstanbul’a Fransız Dokunuşu: Alexandre Vallaury

19. Yüzyıl, Osmanlı’da değişimin en yoğun olduğu dönemlerdendir. Bu dönemde Osmanlı her ne kadar siyasi olarak pasif kalsa da, sanatsal...

Kapat