İngiltere’nin İlk ‘Sanatçı Oteli’ Londra’da Açıldı!

Londra Wood Green’de yer alan İngiltere’nin ilk ‘sanatçı oteli’ açıldı. Yaratıcı insanların otelde kalmak için ödeyecekleri para ise 18 paund (80 lira) olarak belirlendi.

Green Rooms adlı otel, küçük ve ev sıcaklığındaki konsepti, uygun fiyatlarıyla sanatçı kitlesini hedef alıyor. Oyuncuları, ressamları, müzisyenleri bekleyen otelde karma, çift kişilik ve süit odaların yanı sıra; iki stüdyo daire, bir galeri ve iki de bar yer alıyor. 91 yıllık binada bulunan otel, Londra geneline göre, yaratıcı insanların konaklaması için çok uygun fiyatlar sunuyor.

50 kişilik restoranında Küba ezgileriyle mikslenen Billie Holiday şarkıları kulakların pasını silerken, otelin 3. katında yer alan sergi alanı da göz dolduruyor. Sanatçılara ev konforu ve sıcaklığını uygun fiyatlarla yaşatan ‘sanatçı oteli’ Green Rooms, sanatçılar tarafından beklediğ yoğun ilgiyi görüyor.

sanatci-oteli-1

sanatci-oteli-2

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Türkiye’nin İlham Veren 10 Kadın Gezgini

Hayallerinin peşinden giden, işlerini bırakan, kendilerini doğaya atan gezginlerimiz herkese örnek oluyor. Tek başına çıkmaktan korkanların yol göstericisi, en ucuza...

Kapat