İnsan ve Doğa Birbirine Karışmak Zorundadır/ Aela Labbé

Modern dans okurken kendini fotoğraf keşfinde bulan Aela Labbé, şiirsel bir üslupla hayallerinin pesinden gidiyor. Labbé’nin eserleri; belirsiz, gizlenmiş ve güçlü metaforları ile dikkat çekiyor. Analog tarzı çekimler, rüyalar ve çocuk figürleriyle birleşince kurgudaki gizem daha da derinleşir. Sanatçının çalışmaları, puslu havalarda sürekli bir ritüel dahilinde devam eder.

Aela-Labbé

İşlerimde beden dili ve duygular esastır. Fotoğraflarımın ana kahramanlarını çocuklar oluştururlar. Ve çoğu fotoğraftaki bu kahramanlar yeğenlerimdir. Çocukluk, işlerimdeki belirleyici temadır.

Aela-Labbé

Benim işlerimin en son bölümü derin ve tuhaf duygular içerir. Belli belirsiz bir birleşmeyle bir noktaya ulaşmayı amaçlar. İnsan ve doğa arasındaki karmaşık ilişkiler hakkında şairane bir performans geliştirmek istemişimdir hep.  Fotoğraflarımda insan ve doğa arasındaki ilişkiyi dramatize etmeye çalışırım.

Aela-LabbéAela-LabbéAela-LabbéAela-LabbéAela-LabbéAela-Labbé

Sevil Ateş

MSGSÜ Sanat Tarihi bölümü mezunu.
Kültür sanat editörlüğü ve yazarlığı yapıyor. Tiyatro ve performatif sanatlar ile uğraşıyor.
Sanat Karavanı Yazarı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Vakumlanmış Aşk

Japon sanatçı Haruhiko Kawaguchi 2009 yılında aşkın insan hayatına sunduğu iletişimi somutlaştırmak gayesiyle 'Flesh Love' ismini verdiği fotoğraf serisine başladı....

Kapat