İnsanın Doğaya Verdiği Zararları Gösteren ‘Tozlu Miras’ Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor!

”3. Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali” dahilinde İngiliz sanatçı Nick Brandt’in ‘Tozlu Miras’ sergisi ziyaretçilerle buluşuyor.

Küratörlüğünü fotoğraf sanatçısı  Atilla Durak’ın üstlendiği sergi, O’Art Sanat Platformu’nda yer alıyor. Sergideki eserlerle alakalı Durak ”Fotoğraflardaki hayvanlar Afrika’da doğal ortamlarda yaşıyorken, şu anda eserde gördüğünüz gibi o doğal ortam, fabrikalar ile birlikte çöplük haline dönüşmüş. Çevresel bir eleştiri aslında bu proje. Sanatçı bu hayvanları doğal ortamlarında fotoğraflayıp, orijinal büyüklüklerinde yine yaşadıkları ya da şu anda yaşayamadıkları mekanlara orijinal hayvanların kendi büyüklükleriyle getiriyor ve orada şu anki durumlarıyla çelişkilerini anlatmaya çalışıyor. Yani fotoğraf içine fotoğraf dahil ediyor. Bu serginin özelliği çevre üzerine insanların doğayı ne hale getirdiği üzerine bir eleştiri ve şu anda dünyadaki en sıcak gündem bu.” ifadelerinde bulundu.

Dünyaca ünlü İngiliz fotoğraf sanatçısı Nick Brandt’in ‘Tozlu Miras’ sergisi, 30 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek.

tozlu-miras-afis

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
The Away Days İstanbul’da Sahnede!

Yurt içi ve yurt dışında büyük başarı elde eden; klasik indie rock, shoegaze, dream pop ve psikedelik türlerde müzik yapan...

Kapat