Işıklar Kapanınca Değişen Sergi ‘Yenik Düşürülmüş Zaman’!

Gülderen Depas’ın son yıllardaki çalışmalarını içeren ‘’Yenik Düşürülmüş Zaman’’ isimli sergi Gama Art Galeri İstanbul’da 9-30 Kasım 2016 tarihleri arasında görülebilecek.

Artfulliving’de yer alan habere göre; hırs, tutku, entrika, yetenek teması altında dünyanın kaos durumunu betimleyen sanatçı, Florence Nightingale, Hannah Höch, Mata Hari, Maria Callas gibi farklı dönemlerde yaşayan kadınların led ışıklı portrelerini kullanmış. Yağlı boya çalışılmış portrelerin dijital baskıları ışıklar yakıldığında yine yağlı boya kullanılmış soyut resimlerle üst üste geliyor ve kaotik bir görsellik sunuyor.  Dünyada artan terörün, insanların doğaya verdiği zararın ve kapitalizmin olumsuz etkilerinin işlendiği ‘’Yenik Düşürülmüş Zaman’’ isimli sergi 9-30 Kasım tarihleri arasında pazar ve pazartesi günleri hariç 12:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

gulderen-depas-2

 

Saniye Kaya
MSGSÜ Arkeoloji öğrencisi.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Gerçeklerinden Farkı Olmayan Balmumu Heykeller

Ron Mueck, bir kukla ustası iken balmumu heykele merak duyuyordu. 1997 yılında babasının ölümünden sonra balmumu heykel çalışmalarına başladı. Gerçekle yanılsama...

Kapat