İstanbul Caz Festivali Genç Müzisyenlerini Arıyor!

İKSV tarafından Temmuz ayında gerçekleştirilecek 24. İstanbul Caz Festivali genç yetenekleri sahneye davet ediyor.

İstanbul Caz Festivali dahilinde bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan Genç Caz konserleri için yeni yetenekler aranıyor. Amatör ya da yarı profesyonel genç müzisyenleri teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen konserler için 12 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek.

Genç müzisyenler, cazın pek çok türünün yanı sıra soul, R&B gibi türlerdeki demo kayıtlarıyla da konserler için başvuru yapabilecek. Profesyonel bir albümü yayımlanmamış ve 30 yaşın altındaki müzisyenlerin başvurabileceği konserlere katılmaya hak kazanan gençleri seçici kurul belirleyecek.  24. İstanbul Caz Festivali’nde yer alacak dört isimi belirleyecek seçici kurul da ise; Müzisyen Aycan Teztel, Müzisyen Cem Tuncer, Müzisyen Cenk Erdoğan, Müzik Yazarı Feridun Ertaşkan, Müzisyen Ferit Odman, Müzisyen Hediye Güven, Müzik Yazarı ve Yapımcı Hülya Tunçağ, Müzik Yazarı Sevin Okyay ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin yer alacak.

İstanbul Caz Festivali Genç Caz konserleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Çini Ustalığı da UNESCO Kültürel Miras Listesi’ne Eklendi!

Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'daki, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Hükümetlerarası 11. Komite Toplantısı'nda, İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesi'ne...

Kapat