İstanbul Comics & Art Festival Başlıyor!

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan İstanbul Comics & Art Festival; en iyi karikatüristleri, çizgi romanları, animasyonu, illüstrasyonu, graffiti sanatçılarını ve alternatif performans sanatlarını bir araya getiriyor.

8-10 Eylül tarihleri arasında St. Joseph Derneği Sosyal Tesisleri, Club Quartier’de gerçekleştirilecek festivalde sanatın çeşitli dallarından eserlerin yanı sıra çizgi roman, kağıttan heykel yapımı ve 3D baskı gibi konularda işin profesyonelleri atölyeler düzenleyecek.


Sergiler, söyleşiler ve workshop’ların dışında müzik de festivaldeki yerini alacak. Hip-hop, funk- r&b çizginin dışına çıkmayı sevenler için festival müzik dolu dakikalar sunacak.

Karikatürist Erdil Yaşaroğlu, illüstrasyon sanatçısı Sedat Girgin gibi pek çok önemli isimle söyleşilerin yapılacağı; Defter Yapım Atölyesi, Porselen Boyama Atölyesi gibi çok sayıda workshop’un düzenleneceği ve çeşitli animasyonların gösterileceği İstanbul Comics & Art Festival 8 Eylül’de kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Gündem Editörü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Mark Knopfler’dan Yeni Albüm: Tracker

Rock müzik tarihinin efsane ismi, "Walk of Life", "Sultans of Swing" ve "Brothers in Arms" gibi unutulmaz hitleri ile tanınan...

Kapat