İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ ile 28 Ekim’de Sahnede!

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 28 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde, Cumhuriyet Bayramı öncesi dinleyicilerine Cumhuriyet coşkusunu yansıtan müziklerle sahnede olacak.

İDSO Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde Şef Gürer Aykal, solist-soprano Nurdan Küçükekmekçi dinleyicileriyle buluşurken, Küçükekmekçi’ye Devlet Çoksesli  Korosu eşlik edecek. Devlet Çoksesli Korosu’nun şefliğini ise Cem’i Can Deliorman yapacak.

Şef Gürer Aykal’ın yöneteceği Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde kompozitörler Bülent Tezcan’ın süit No.3 ve Muammer Sun’un Kurtuluş Film Müzikleri yer alacak.

İDSO Müdürü ve Program Koordinatörü Sezai Kocabıyık ise konser hakkında, “Cumhuriyetimizin 93. Kuruluş Yıldönümü öncesi tüm müzik ve sanatseverleri Cumhuriyetimizin coşkusunu yaşamaya davet ediyoruz, hep birlikte bu coşkuyu yaşayalım ve kutlayalım” açıklamasında bulundu.

nurdan-kucukekmekci

gurer-aykal

Saniye Kaya

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Torres’in Kırmızılı Kadınları

Kullandığı güçlü renkler ile dikkat çeken Julio Romero de Torres, İspanya kültürüyle özdeşleştirdiği kadın portreleri ile etkileyici resimler üretti. Onun...

Kapat