İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ‘Ulusal Genç Yetenekler Yarışması’ Başvuruları Başladı!

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO),  Genç Yetenekler Haftası konserinin solistlerini belirlemek üzere bu yıl da Sedat Gürel-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı katkıları  ile “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması” düzenliyor.

“Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”nın başvuruları 14 Nisan’a kadar yapılabilecek. İDSO tarafından her yıl düzenlenen “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”, 2017 sezonunda Klasik Dönem eserleri üzerine, tüm enstrüman gruplarından adaylar ve şancılar için gerçekleştirilecek.

Dereceye giren adaylara İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 19 Mayıs 2017 tarihli “Genç Yetenekler Haftası” konserinde çalma olanağı verilecek. Seçici Kurul, konser programının süresini göz önüne alarak dereceye giren eserlerin tamamını veya bazı bölümlerini programa dahil edecek. Ayrıca birinciye  5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verilecek.

Başvuru için gerekli dosyaların 14 Nisan 2017 tarihine kadar İDSO Müdürlüğüne veya [email protected] adresine gönderilmesi gerekiyor.  Detaylı bilgi www.idso.gov.tr adresinden edinilebilecek.  Yarışma tarihleri ,  14 Nisan 2017 tarihinden sonra  www.idso.gov.tr’den duyurulacak.

 

Saniye Kaya
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Arkeoloji.
Sanat Karavanı Genel Yayın Yönetmeni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Küçük Dokunuşlarla Şekillenen, Kavramsal Çalışmalar!

Gün geçtikçe etkileşimlerin şekillendiği sosyal medya sayesinde popülerliği yakalayan birinden bahsetmek istiyorum. Kendini ''Her zaman dünyayı görmek için yeni yollar...

Kapat